Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach zyska nową siedzibę

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach zyska nową siedzibę

Powiat Policki przystąpił do adaptacji obiektu mieszczącego się przy ulicy Korczaka w Policach, aby stworzyć tam miejsce dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Istotnym celem jest przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz stworzenie ekologicznego, przyjaznego dla środowiska otoczenia. Inwestycja, której wartość wynosi niemal 5,5 miliona złotych, przyczyni się nie tylko do zwiększenia przestrzeni, ale także poprawy warunków dla wszystkich klientów i pracowników placówki.

Planowane jest, by nowa lokalizacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach spełniała wszelkie kryteria dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Aktualna siedziba jest zbyt mała i niewygodna, a ponadto nie spełnia wielu wymogów technicznych, w tym tych związanych z ochroną przeciwpożarową.

Mateusz Frąckowiak, rzecznik prasowy Powiatu Polickiego, informuje o planach termomodernizacji budynku. Dzięki temu uda się zwiększyć efektywność energetyczną obiektu, obniżyć emisję gazów cieplarnianych, poprawić jakość powietrza oraz ograniczyć koszty związane z opłatami za media.

Całość inwestycji będzie kosztować niemal 5,5 miliona złotych. Z tej kwoty, 4,5 miliona złotych Powiat Policki otrzymał w ramach dofinansowania z programu Polski Ład. Prace budowlane są już w toku.

Beata Chmielewska, członkini zarządu Powiatu Polickiego, zapewnia, że nowa siedziba zapewni więcej pomieszczeń i lepsze warunki zarówno dla klientów – rodziców i dzieci, jak i dla pracowników poradni.