Wielkanocne podarunki dla naszych Bohaterów – VIII edycja akcji i XV Kiermasz Charytatywny

Wielkanocne podarunki dla naszych Bohaterów – VIII edycja akcji i XV Kiermasz Charytatywny

Za cel ósmego już wydania Wielkanocnej Paczki dla Bohatera obrano zebranie oraz dostarczenie ponad 1000 świątecznych upominków dla weteranów i kombatantów na terenie całego kraju. W nadchodzącą sobotę, 2 marca, w godzinach 11:00-15:30, przy ulicy Sambora odbędzie się piętnasty już Kiermasz Charytatywny Paczka dla Bohatera. Celem tego wydarzenia jest zbiórka funduszy na zakup artykułów spożywczych i produktów gospodarstwa domowego.

Podczas kiermaszu obecni będą przedstawiciele różnych służb mundurowych, jak również osoby, które wzięły udział w działaniach bojowych. Na stoiskach będzie można znaleźć unikalne przedmioty do swoich kolekcji lub pasji. Poza tym, na miejscu będzie możliwość skosztowania pysznej grochówki, dań z grilla i innych smakołyków. Z myślą o dzieciach i dorosłych przygotowane zostały także stoiska promocyjne prezentujące działalność służb mundurowych.

W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Nadleśnictwo Trzebież, Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie, a także jako goście specjalni – przedstawiciele Metrum Szczecin. Ci ostatni zaprezentują stroje z okresów historycznych XVIII i XIX wieku oraz przygotują specjalny pokaz tańców dworskich. Wśród uczestników znajdą się również Kapela Ludowa Gardnianki, funkcjonariusze Policji z Grupy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „OPP Szczecin”, pracownicy Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Szczecinie, reprezentanci Straży Granicznej oraz inne służby mundurowe.

Akcja jest możliwa dzięki współpracy Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, Grupy Rekonstrukcji Historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich oraz Agencji Mienia Wojskowego Oddziału Regionalnego w Szczecinie.