Wycieczka do lasu zakończona tragicznym wypadkiem: gałąź przygniotła pięcioro dzieci

Wycieczka do lasu zakończona tragicznym wypadkiem: gałąź przygniotła pięcioro dzieci

W Nadleśnictwie Klęskowo, które jest położone na prawym brzegu Szczecina, doszło do dramatycznego zdarzenia. Podczas wycieczki przedszkolnej na terenie leśnym, pięć dzieci w wieku od 3 do 4 lat zostało przygniecionych przez potężny konar drzewa. Zgłoszenie o wypadku dotarło do nas od rzeczniczki prasowej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, nadkomisarza Anny Gembali.

Pierwsze informacje wskazują, że nieszczęśliwy incydent miał miejsce podczas przerwy na odpoczynek grupy przedszkolaków. W tym czasie, grupa pięciu dzieci usiadła na ułamanym wcześniej konarze drzewa, który znajdował się na nieznacznym wzniesieniu. Jednak pod ciężarem ciał maluchów, konar zsunął się, przygniatając dzieci.

Aktualne ustalenia są jednak tylko wstępne – ostateczna rekonstrukcja zdarzeń jest jeszcze w toku. Służby odpowiedzialne za wyjaśnienie przebiegu całego incydentu nadal pracują na miejscu wypadku.

Z poszkodowanych dzieci, jedno na szczęście nie odniosło żadnych obrażeń. Pozostała czwórka została natomiast przewieziona do różnych szpitali w Szczecinie z powodu ogólnych potłuczeń. Mimo to, jak się dowiedzieliśmy, stan zdrowia dzieci nie budzi obaw o ich życie.

Całe tragiczne zdarzenie miało miejsce w piątek, 29 marca, około godziny 10.00.