Bezprecedensowa akcja ratunkowa w tunelu Świnoujścia: powodem mały kot

Bezprecedensowa akcja ratunkowa w tunelu Świnoujścia: powodem mały kot

We wtorkowe przedpołudnie tunel pod Świną stał się areną niecodziennej operacji ratunkowej. Całe zamieszanie wywołane zostało przez niewielkiego, czarnego kota, który zdecydował się na przechadzkę po tej znanej w całej Polsce konstrukcji. To właśnie obserwujący sytuację kierowcy powiadomili odpowiednie służby o zagrożeniu.

Zostały natychmiastowo wdrażane procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kotu, jak i użytkownikom tunelu. Wśród wprowadzonych działań znalazło się ograniczenie prędkości dla pojazdów poruszających się tą trasą.

Sukcesem zakończona akcja była efektem współpracy między Działem Utrzymania Tunelu a lokalną policją. Przerażone zwierzę zostało bezpiecznie usunięte z tunelu dzięki interwencji Kamila Janta-Lipińskiego z Fundacji Speak Up. Ta organizacja jest znana ze swojej działalności w zakresie opieki nad schroniskiem dla zwierząt bezdomnych w Świnoujściu.

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim kierowcom za zgłoszenie obecności zwierzęcia w tunelu oraz za wykazaną cierpliwość podczas trwania całej akcji. Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby nic złego nie spotkało ani użytkowników tunelu, ani oczywiście samego kota” – takie słowa pojawiły się na profilach społecznościowych pracowników Działu Utrzymania Tunelu po zakończeniu operacji.