Obcokrajowiec korzystający z telefonu podczas jazdy z fałszywym prawem jazdy zatrzymany przez szczecińską policję

Obcokrajowiec korzystający z telefonu podczas jazdy z fałszywym prawem jazdy zatrzymany przez szczecińską policję

Na ulicach Szczecina, w rękach funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, znalazł się 44-letni mężczyzna obcego pochodzenia. Powodem jego zatrzymania było nieprawidłowe zachowanie na drodze – korzystanie z telefonu komórkowego bez zestawu głośnomówiącego podczas prowadzenia samochodu – co jest wyraźnie zabronione.

Jednak, jak się szybko okazało, naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego to nie jedyna kwestia, którą mundurowi musieli rozwiązać w przypadku tego obywatela. W trakcie interwencji, udowodniono mu posługiwanie się sfałszowanym dokumentem prawa jazdy.

Podczas rutynowej kontroli prędkości na szczecińskiej ulicy Struga, funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierowcę Renault. Zauważyli, że mężczyzna korzystał z telefonu, trzymając go w dłoni. Przy bliższej inspekcji, okazało się, że przedstawione przez niego prawo jazdy jest podróbką. Nie było na nim mikrodruku, znaki UV były niewłaściwe, hologram przedstawiający mapę był również nieautentyczny, a folia ochronna odchodziła od dokumentu.

44-latek przyznał się do zakupu fałszywego prawa jazdy i do tego, że jego umiejętności za kierownicą nigdy nie zostały zweryfikowane przez egzamin państwowy. Następstwem jego działań było zatrzymanie fałszywego dokumentu przez policję. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.