Próbujący wyłudzić pieniądze od starszej kobiety mężczyzna oskarżony o usiłowanie rozboju.

Próbujący wyłudzić pieniądze od starszej kobiety mężczyzna oskarżony o usiłowanie rozboju.

Miejscowy Prokurator Rejonowy skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie formalny akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który był podejrzewany o próbę dokonania rozboju. Incydent ten zdarzył się 4 lutego 2024 r., w małej miejscowości noszącej nazwę Lutkowo.

Szczegółowe ustalenia sugerują, że tego dnia pokrzywdzona starsza kobieta przebywała we własnym domu. Niespodziewanie jej spokój zakłócił nieznajomy mężczyzna, który wtargnął do jej mieszkaniu. W pierwszych chwilach podszywał się pod jej wnuczka, próbując w ten sposób zdobyć jej pieniądze.

Jednak kiedy kobieta odmówiła wręczenia mu gotówki, intruz zaczął ją obrażać. Pokrzywdzona próbowała uciekać, ale sprawca przewrócił ją na podłogę. W tym momencie pod dom przyjechali pozostali członkowie rodziny ofiary, co spowodowało ucieczkę mężczyzny z mieszkania. Czujni krewni reagowali na krzyki starszej kobiety i natychmiast weszli do domu. Mimo to, sprawca powrócił, próbując wyważyć drzwi i dostać się do środka, jednak na szczęście świadkowie zdarzenia uniemożliwili mu wejście.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy Policji. W trakcie aresztowania był agresywny, znieważał stróżów prawa i napaść na nich fizycznie. Na skutek wniosku prokuratora, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Na szczęście pokrzywdzona kobieta nie odniosła żadnych obrażeń podczas tego przerażającego incydentu. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, tłumacząc swoje działanie stanem nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwo, czyli usiłowanie rozboju, oskarżonemu grozi surowa kara – od 2 do 15 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy, sąd może nałożyć karę nawet o połowę większą niż górna granica ustawowego zagrożenia.