Świętowanie majówki w rytmie muzyki klasycznej podczas festiwalu Szczecin Classic – bilety za darmo!

Świętowanie majówki w rytmie muzyki klasycznej podczas festiwalu Szczecin Classic – bilety za darmo!

Przestrzenie miasta Szczecin będą po raz szósty tłem dla festiwalu muzyki klasycznej Szczecin Classic podczas majówki. Przygotowano mnóstwo koncertów, warsztatów muzycznych oraz niecodziennych atrakcji dodatkowych jak na przykład joga w parku przy dźwiękach muzyki klasycznej granej na żywo czy relaksacyjne bajki dla najmłodszych uczestników. Ciekawym jest fakt, że na większość z tych wydarzeń wstęp jest całkowicie bezpłatny!

Festiwal Szczecin Classic rozpocznie się 27 kwietnia i potrwa do 3 maja bieżącego roku. Pod hasłem „6 zmysł” orkiestra Baltic Neopolis Orchestra zaoferuje publiczności szereg koncertów, na których usłyszymy utalentowanych polskich twórców oraz cenionych muzyków, takich jak Daniel Stabrawa oraz Vasko Vassilev. Dodatkowo, będzie to okazja do doświadczenia brzmienia unikalnych instrumentów wykonanych przez najwybitniejszych lutników na świecie.

Prócz Studia S1 Radia Szczecin, Muzeum Narodowego, Akademii Sztuki i Filharmonii im. M. Karłowicza, koncerty Szczecin Classic odbędą się również w parku Kasprowicza i Posejdonie. Organizowane tam będą dodatkowe atrakcje festiwalu pod hasłem „Maltówka”. Darmowe wejściówki na wszystkie wydarzenia (z wyjątkiem koncertu finałowego w filharmonii) dostępne są do odbioru w biurze Baltic Neopolis Orchestra mieszczącym się przy al. Wojska Polskiego 90, w budynku Inkubatora Sektorów Kreatywnych.

Wśród najważniejszych wydarzeń tegorocznej edycji festiwalu znajdziemy między innymi koncert otwarcia z udziałem rezydentów Trio Legend (27.04), koncert mistrzów z udziałem gwiazd festiwalu (29.04), koncert z udziałem Vasko Vassilev i liderów festiwalu (01.05), czy koncert finałowy pod tytułem „Metamorfozy” (3.05). W ofercie dodatkowej „Maltówka” znajdziemy propozycje takie jak „Silent Piano” (27/28.04), jogę dla zmysłów (1.05), „Music Under The Moon” (2.05) czy bajkową relaksację dla dzieci (2.05).