Przyszłość terenu dawnego Tartaku w Barlinku: Apartamenty zamiast drzew

Przyszłość terenu dawnego Tartaku w Barlinku: Apartamenty zamiast drzew

Od długiego czasu obszar, znany jako Stary Tartak, w mieście Barlinek poszukiwał inwestora gotowego przekształcić go. Miastu udało się to tylko częściowo, pozostawiając znaczną część tego miejsca pokrytą drzewami i krzewami.

Blisko Jeziora Barlineckiego na tym terenie utworzono duży plac zabaw, wybudowano pomosty oraz stworzono przestrzeń do wypoczynku dla rodzin i ćwiczeń siłowych. Powstał tam również parking z dojazdem, który jest wykorzystywany zarówno przez osoby odwiedzające to miejsce na odpoczynek, jak i te, które jadą na cmentarz w Barlinku. Pomimo tych zmian, nadal istnieje dużo przestrzeni, której nie zagospodarowano. Przybrzeżny obszar w pobliżu jeziora jest domem dla opuszczonych i częściowo zawalonych ruin dawnego zakładu drzewnego.

Ostatnio jednak coś zaczęło się dziać w okolicy parkingu. Te działania zaniepokoiły wielu mieszkańców miasta. Na dużej działce wszystkie drzewa zostały wycięte. To spowodowało wiele pytań: Dlaczego to zrobiono? Co zamierzają tam postawić?

Odpowiedź na te pytania znaleźliśmy w biuletynie „Gmina Barlinek w latach 2019 – 2023”. Zgodnie z informacjami zawartymi w biuletynie, na tym terenie otoczonym naturą powstanie kompleks apartamentów. Trzy segmenty budynków będą połączone obszarem wellness, który będzie zawierał jacuzzi, kryty basen, różne typy saun, przestrzeń do relaksu oraz restaurację i bar. W sumie znajdować się tam będzie 102 apartamenty o różnych rozmiarach. Na działce zaprojektowano utwardzoną część przewidzianą na dojazdy i ścieżki do budynku oraz do obszarów zielonych, w tym placu zabaw. Inwestycja przewiduje również 82 miejsca parkingowe. Czas pokaże, czy cały plan zostanie zrealizowany zgodnie z założeniami.