Ujawniamy zmagań z utrzymaniem porządku w okolicy paczkomatów na Pomorzanach

Ujawniamy zmagań z utrzymaniem porządku w okolicy paczkomatów na Pomorzanach

Zdarza się, że obszary o dużej koncentracji ludzi lub aktywności stają się miejscami, gdzie nieporządek zdaje się rosnąć jak na drożdżach. Tak jest również z pewnym miejscem na Pomorzanach, przy ulicy Włościańskiej.

W tym konkretnym punkcie na mapie Szczecina znajdują się dwa urządzenia do nadawania i odbierania przesyłek. Zostały one umieszczone obok lokalnego sklepiku, który na chwilę obecną jest nieczynny.

Chociaż te paczkomaty nie wyglądają nieporządnie, patrząc na nie od strony ulicy, ich tyły niestety przyciągają różne śmieci. Obszar ten stał się miejscem spotkań dla różnych rodzajów odpadów – puste butelki po alkoholu, kartony i worki foliowe, prawdopodobnie wypełnione kolejnymi śmieciami. Na niewiadomą przyczynę teren ten został otoczony drewnianym płotkiem.

Około 50 metrów od paczkomatów stoi stara ceglana budowla. Może kiedyś służyła jako schowek na narzędzia lub piasek do posypywania. Teraz jednak budowla ta jest zniszczona. Jej jedyną funkcją obecnie jest rola słupa ogłoszeniowego, na którym można umieścić plakaty wyborcze.

– Zarówno teren paczkomatów, jak i ceglana budowla są własnością Gminy Miasta Szczecin – wyjaśnia Joanna Wojtach, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Szczecinie. – W najbliższym czasie przeprowadzimy inspekcję terenu przy pomocy strażnika dzielnicowego, który oceni skalę problemu i potencjalne zagrożenia.

Jest możliwe, że nieporządek zostanie uprzątnięty. Wyniki inspekcji, wraz z dokumentacją fotograficzną, zostaną przekazane do ZBILK, a także zostanie wydane polecenie usunięcia śmieci i zabezpieczenia dachu na zrujnowanej budowli.

Dane statystyczne pokazują, że Straż Miejska ma pełne ręce roboty, jeśli chodzi o utrzymanie porządku na ulicach. Tylko w 2023 roku strażnicy dzielnicowi przeprowadzili ponad 10 tys. interwencji i kontroli dotyczących m.in. utrzymania czystości na terenach nieruchomości oraz usuwania przez właścicieli nieruchomości takich zanieczyszczeń jak błoto, śnieg, lód, liście czy chwasty.