Umowa na naprawę uszkodzeń Floating Areny w Szczecinie podpisana po ponad dwóch latach oczekiwania

Umowa na naprawę uszkodzeń Floating Areny w Szczecinie podpisana po ponad dwóch latach oczekiwania

TDL Instal Sp. z o.o., firma specjalizująca się w remontach, podjęła się zadania odnowienia pokaźnie uszkodzonej fasady Floating Areny w Szczecinie. Zniszczenia te były efektem niszczycielskiej wichury, która nawiedziła miasto w grudniu 2021 roku. Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta odpowiedzialny za sprawy inwestycji, przekazał, że naprawa nie powinna zakłócić działalności basenu, który ma pozostać czynny przez cały okres prac. Czas zakończenia remontu przewidziano na początek nadchodzącego roku.

Chociaż elewacja jest obecnie zabezpieczona i umożliwia korzystanie z obiektu, potrzebne są docelowe prace naprawcze. Zgodnie z komunikatem wysłanym przez miasto, remont obejmie: naprawę stalowej podkonstrukcji wsporczej fasady z dyli szklanych, roboty rozbiórkowe obróbek i tymczasowego zabezpieczenia fasady przed wysuwaniem się dyli z profili aluminiowych, naprawę połączeń fasady z dyli szklanych ze stalową podkonstrukcją oraz uzupełnienie i wymianę uszkodzonych dyli szklanych.

Całość prac ma pochłonąć budżet rzędu 4,3 mln zł, co oznacza, że miasto będzie musiało wydać ponad 2,5 mln zł więcej, niż pierwotnie planowano. Wszystkie trzy przeprowadzone przetargi zakończyły się propozycjami znacznie wyższymi od oczekiwanych, co zmusiło do zwiększenia przeznaczonych na ten cel środków.

Mieszkańców Szczecina czeka jeszcze jedna gratka – obok Floating Areny pojawi się nowy kompleks sportowy nazwany Szczecińskim Domem Sportu, który będzie składać się z basenu i hali sportowej. Dotychczasowy budynek musiał zostać rozebrany z powodu uszkodzeń spowodowanych przez wiatr. Prace budowlane o wartości 108 mln zł wykonuje Budimex.