Pod wpływem alkoholu i narkotyków – szczecińscy policjanci udaremniają jazdę pijanym kierowcom

Pod wpływem alkoholu i narkotyków – szczecińscy policjanci udaremniają jazdę pijanym kierowcom

Niestety, nie brakuje osób, które podejmują ryzykowną decyzję o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Takie zachowania stwarzają ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno samych kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. W Szczecinie, policjanci zatrzymali w ostatnim czasie kilku takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Podczas jednej z kontroli na ulicy Gdańskiej, funkcjonariusze z drogówki zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Pochodził on z województwa lubuskiego i prowadził volkswagena golfa będąc pod wpływem substancji odurzających – alkoholu oraz narkotyków. Badanie wykazało obecność w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo, podczas przeszukania auta, policjanci znaleźli młynek do suszu roślinnego.

Jednak to nie koniec problemów funkcjonariuszy – pasażer volkswagena, który towarzyszył 25-latkowi, zachowywał się bardzo agresywnie. Mężczyzna odmawiał podania swoich danych, był arogancki i znieważył policjantów. Okazało się, że był to 21-letni mieszkaniec Myśliborza, który także posiadał przy sobie narkotyki. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Natomiast w samym centrum Szczecina, podczas kontroli drogowej, policjanci zatrzymali do kontroli 36-latka kierującego peugeotem. Pomimo braku alkoholu w jego organizmie, badanie narkotesterem wykazało obecność kokainy. Kiedy mężczyzna zorientował się w wyniku badania, próbował uciec pieszo, ale szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Również on będzie musiał odpowiedzieć za swoje działania przed sądem.