Poszukiwany wykonawca dla nowego żłobka w Szczecinie. Placówka pomieści 288 maluchów

Poszukiwany wykonawca dla nowego żłobka w Szczecinie. Placówka pomieści 288 maluchów

Właśnie ruszył przetarg na projekt i budowę nowego żłobka w Szczecinie, ogłoszony przez spółkę Szczecińskie Inwestycje Miejskie. Obiekt ma powstać na osiedlu Książąt Pomorskich, przy ulicy Pszczelnej. Na chwilę obecną przygotowano jedynie koncepcję i wizualizacje przyszłej inwestycji.

– Zdefiniowaliśmy już program funkcjonalno-użytkowy dla nowego żłobka, a teraz przystępujemy do realizacji całego przedsięwzięcia. Pierwszym etapem jest przeprowadzenie procedury przetargowej. Mamy nadzieję na duże zainteresowanie ze strony firm budowlanych oraz atrakcyjne, konkurencyjne oferty – wyjaśnia Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina ds. inwestycji i przedsiębiorczości.

Zgłoszenia od firm zainteresowanych tym zamówieniem przyjmowane są do 10 maja. Wybrany w przetargu wykonawca będzie odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie prac budowlanych. Koszt całego zadania, pierwotnie szacowany na 10,8 mln zł, zostanie skorygowany na podstawie ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców. Inwestycja będzie współfinansowana z programu rządu Maluch plus 2022-2029.

Nowa placówka będzie zlokalizowana blisko Szkoły Podstawowej nr 35, przy ul. Świętoborzyców. Żłobek składać się będzie z trzech niezależnych bloków, każdy z własnym wejściem. Wszystkie bloki pomieszczą łącznie 12 oddziałów dla dzieci w różnym wieku. Sale będą wyposażone w wspólną zmywalnię i rozdzielnię posiłków, przy czym każda sala będzie miała własną toaletę i pomieszczenie na leżaki. Bloki połączy hol ze szatnią.

W projekcie przewidziano także salę sensoryczną oraz dwa place zabaw na świeżym powietrzu dla najmłodszych dzieci. Starsze maluchy będą mogły korzystać z zielonego, bezpiecznego tarasu na dachu budynku o powierzchni 300 m2.

Planowana jest również część administracyjno-użytkowa. Znajdą się tam biura administracji, kuchnia, gabinet pielęgniarki i psychologa, a także magazyny oraz pomieszczenia techniczne i pomocnicze. Od strony ulicy Kułakowskiego zaplanowano 8 miejsc parkingowych.

Planowany termin zakończenia budowy i oddania żłobka do użytku to pierwsza połowa 2026 roku.