IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego: Spotkanie miłośników win na Zamku Książąt Pomorskich

IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego: Spotkanie miłośników win na Zamku Książąt Pomorskich

Oczekiwany przez wielu miłośników trunków z winogron, IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego, rozpoczyna się już w najbliższy piątek o godzinie 17:00 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. To wydarzenie na przestrzeni lat zdobyło liczne grono zwolenników, którzy tłumnie uczestniczyli w poprzednich edycjach. Nadszedł czas na kolejne spotkanie z ofertą zachodniopomorskich winnic.

Festiwal potrwa do niedzieli 19 maja. Na urokliwym zamkowym dziedzińcu swoje produkty zaprezentuje aż 17 producentów wina, w tym 5 debiutujących na festiwalu. Są to producenci skupieni w Stowarzyszeniu Winnice Pomorza Zachodniego, a ich lista obejmuje takie winnice jak: Bard, Bekasiak, Kojder, de Lewin, Dębowe Szepty, Grabowski z Binowa, Invictus, Jassa, Korzeń, Molias, Pałacu Rajkowo, Sydonia, Szubert z Darłowa, Tecławska Góra, Turnau, Zodiak i Skarb Templariuszy.

Tradycja festiwalu zakłada, że uczestnicy mogą skosztować win w wypożyczonych na miejscu kieliszkach lub używać swoich własnych. Możliwość nabycia specjalnego „festiwalowego” kieliszka, który można zabrać do domu, to kolejna atrakcja dla odwiedzających.

Poza możliwością degustacji różnych rodzajów win na miejscu czy zakupem butelek do domu, organizatorzy zapewniają także inne atrakcje. Między innymi, stoiska z tradycyjnymi produktami takimi jak sery czy wędliny, przygotowane przez lokalnych producentów. Dodatkowo ofertę gastronomiczną stanowić będą stoiska umieszczone na małym dziedzińcu.

IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego to nie tylko smaki, ale również możliwość zgłębienia wiedzy o winie poprzez rozmowy z ekspertami branży. Na festiwalu przewidziane są tematyczne prelekcje, w tym między innymi o enoturystyce – podróżowaniu z winem jako głównym motywem, a także specjalne wykłady dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym trunkiem.