Dwaj mężczyźni zatrzymani za nielegalne zdobycie trofeum myśliwskiego

Dwaj mężczyźni zatrzymani za nielegalne zdobycie trofeum myśliwskiego

Dwóch mieszkańców powiatu stargardzkiego, w wieku 35 i 68 lat, zostało zatrzymanych przez miejscowych funkcjonariuszy policji. Są oni podejrzewani o niezgodne z prawem zdobywanie trofeów zwierząt polowanych.

W poniedziałek obydwaj mężczyźni zostali postawieni przed zarzutami dotyczącymi nielegalnego pozyskiwania trofeów z żerujących zwierząt. Zarzuty te zostały postawione przez policjantów Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy w Stargardzie.

Asp. Justyna Siwarska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, wyjaśniła szczegóły sprawy. Podczas prowadzonego postępowania, funkcjonariusze dowiedzieli się, że mężczyźni zostali przyłapani na drodze S10, niedaleko węzła obwodnicy Stargard i osiedla Pyrzyckiego, gdzie odcięli głowę martwego zwierzęcia leśnego wraz z porożem. Później poroże umieścili w worku i schowali do bagażnika swojego samochodu.

Zatrzymani mieszkańcy powiatu stargardzkiego będą teraz musieli stanąć przed sądem, który zadecyduje o ich dalszych losach. W świetle prawa łowieckiego za popełnione przestępstwo grozi im kara grzywny, ograniczenie wolności lub nawet do roku pozbawienia wolności.