Pięciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych przez policję w Szczecinie

Pięciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych przez policję w Szczecinie

Lista osób poszukiwanych przez szczecińską policję skróciła się o pięć nazwisk. Przedstawiciele służb prawa zdołali zatrzymać pięciu mężczyzn, których szukano. Wśród nich znalazł się 43-letni kierowca pod wpływem narkotyków, pomimo życiowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który wpadł w ręce prawa podczas rutynowej kontroli drogowej.

Mężczyźni ci, po wydaniu wyroków skazujących, próbowali ukryć się przed nieuniknionym wykonywaniem kary i pobytem w więzieniu. Jednak nie byli w stanie uniknąć spostrzegawczości funkcjonariuszy. Wszyscy zostali rozpoznani i zatrzymani przez służby mundurowe.

– Na odprawach policyjnych w Szczecinie funkcjonariusze są informowani o osobach poszukiwanych i zapoznawani z ich wizerunkami. W toku codziennych obowiązków zwracają uwagę na te osoby, które próbują uciec od wymiaru sprawiedliwości – podaje załoga prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Kolejne z takim osobami już znajdują się pod opieką mundurowych. Wśród nich jest wspomniany kierowca pod wpływem narkotyków z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

43-letni kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji. Mężczyzna, który miał na koncie 5-miesięczny wyrok pozbawienia wolności, został zatrzymany w czasie kontroli drogowej. Mimo dożywotniego zakazu, prowadził on Mercedesa, będąc pod wpływem środków odurzających.

Trzech kolejnych poszukiwanych mężczyzn zatrzymano w trakcie różnych interwencji. Wśród nich byli: 41-latek, skazany na pół roku pozbawienia wolności, 44-latek, skazany na dwuletni pobyt w więzieniu za rozbój i 29-latek, którego czekało 15 dni aresztu – informuje ekipa prasowa Komendy Miejskiej Policji.

Piątym z „przyciągniętych” poszukiwanych był 30-latek, którego śledczy namierzyli w centrum miasta. Sprawdzenie danych w systemie potwierdziło, że mężczyzna unikał odbycia pozostałych 150 dni kary pozbawienia wolności.