Juwenalia 2024 w Szczecinie: Gwiazdorski skład artystów na koncertach na Łasztowni

Juwenalia 2024 w Szczecinie: Gwiazdorski skład artystów na koncertach na Łasztowni

Początek maja w Szczecinie to czas, kiedy całe miasto tętni życiem. Niedługo rozpoczną się szczecińskie Juwenalia 2024, które potrwają od 16 do 18 maja. Tegoroczny program przewiduje trzy dni pełne muzyki, a na wielkiej scenie na Łasztowni zaprezentują się popularne gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Artyści, którzy zazwyczaj wyprzedają swoje hale koncertowe, gwiazdy hip-hopu z świeżymi albumami i legenda polskiego rocka – wszystko to czeka nas już za tydzień. Bilety na koncerty są jeszcze dostępne.

16 maja, czyli w pierwszy dzień Juwenaliów, głównym zespołem będzie Kult – ikona polskiego rocka. Po 14 latach przerwy powracają do Szczecina i po raz pierwszy wystąpią na Łasztowni. Tej nocy swoje talenty zaprezentuje również Igo, który wystąpi solo po raz drugi. W ciągu ostatnich kilku lat zdążył on już zaistnieć na scenie muzycznej, między innymi dzięki trzykrotnemu udziałowi w projekcie Męskie Granie. Trzecią gwiazdą tego dnia będzie Margaret, która zaprezentuje utwory z nowego albumu „Siniaki i cekiny”, ale na pewno nie zabraknie też dobrze znanych hitów.

17 maja to dzień dla fanów polskiego hip-hopu. Na łasztowniowej scenie wystąpią Guzior i Otsochodzi, którzy wiosną tego roku wydali swoje nowe płyty. W ciągu ostatnich lat rzadko odwiedzali Szczecin, więc ich koncerty są bardzo oczekiwane. Przygotujcie się także na występy Aviego i Szpakua, autorów jednych z najbardziej popularnych płyt w Polsce w 2023 roku. ReTo i Young Multi również będą obecni. Słoń, szef Brain Dead Familia, zakończy piątkowy wieczór energetycznym koncertem.

Ostatni dzień Juwenaliów, sobota 18 maja, będzie należał do Darii Zawiałow i Kwiatów Jabłoni – artystów, którzy regularnie wyprzedają swoje koncerty i których płyty „Dziewczyna POP” i „Pokaz slajdów” biją rekordy sprzedaży. Rzadko można zobaczyć takie połączenie na jednej scenie! Tego dnia pojawią się również Catz ‘N Dogz – ambasadorzy Szczecina słynący z tworzenia doskonałej muzyki elektronicznej. Wygląda na to, że czeka nas wielki taneczny finał trzydniowego festiwalu na Łasztowni!

Bilety na koncerty dostępne są na stronie https://www.biletomat.pl/juwenalia-szczecin-2024. Pamiętajcie, że bilety studenckie są ważne tylko przy okazaniu aktualnej legitymacji studenckiej lub doktoranckiej. Wszystkie inne osoby muszą posiadać bilety normalne. Wejście na teren koncertów możliwe będzie od godziny 18:00. Szczegółowy harmonogram koncertów zostanie wkrótce opublikowany na stronach organizatora.