Rozpracowany przez stargardzką policję 39-latek podejrzany o serię kradzieży i włamań do samochodów

Rozpracowany przez stargardzką policję 39-latek podejrzany o serię kradzieży i włamań do samochodów

Spośród miejscowych przestępców, 39-letni mężczyzna był szczególnie dobrze znany stargardzkiej policji. Jego specjalnością były włamania do samochodów oraz kradzieże, w tym rowerów. Ostatecznie, po serii przestępstw, mężczyzna wpadł w ręce prawa.

Asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie szczegółowo opowiedziała o procedurach, które doprowadziły do zatrzymania 39-latka. Powiadomiła, że ofiarami przestępcy padały głównie radia samochodowe oraz rowery. Wszystko zaczęło się od zgłoszeń o kradzieżach z włamaniem do pojazdów na terenie Stargardu, które dotarły do detektywów z pionu kryminalnego lokalnej komendy.

Po otrzymaniu zgłoszeń, funkcjonariusze podjęli intensywne działania. Zaczęli od sprawdzenia monitoringu miejskiego. Szczegółowa analiza nagranego materiału pozwoliła na identyfikację 39-letniego mieszkańca Stargardu jako głównego podejrzanego. Mężczyzna nie tylko włamywał się do pojazdów, ale również odpowiadał za szereg kradzieży w sklepach oraz rowerów.

Po zidentyfikowaniu podejrzanego, nastąpiło jego zatrzymanie i doprowadzenie do komendy. Tam 39-latek usłyszał aż 9 zarzutów dotyczących jego przestępczej działalności. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny. W przypadku skazania, grozi mu surowa kara – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.