Podsumowanie działań szczecińskiej policji podczas słonecznego weekendu maja

Podsumowanie działań szczecińskiej policji podczas słonecznego weekendu maja

Zaledwie minął kolejny weekend maja, który obfitował w dużo słońca i wysokie temperatury. Tak sprzyjające warunki pogodowe skusiły liczne osoby do spędzenia czasu poza domem. W związku z tym, funkcjonariusze policji w Szczecinie mieli za zadanie monitorować bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z dróg oraz wykrywać i eliminować kierowców, którzy swoją nieodpowiedzialną jazdą, niezgodną z obowiązującymi przepisami, stanowili zagrożenie dla innych.

W ramach podjętych działań, stróże prawa zdołali wyeliminować z ruchu drogowego aż dwunastu kierowców, którzy mimo spożycia alkoholu lub innych środków odurzających, postanowili siadać za kółkiem.

Podczas tego słonecznego weekendu na terenie Szczecina miało miejsce jedno zdarzenie drogowe określane jako wypadek. Dodatkowo, policja odnotowała 50 kolizji drogowych.

Przez trzy dni weekendowych działań, funkcjonariusze zatrzymali blisko 240 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Natomiast trzech z nich mimo sądowego zakazu, poruszało się pojazdami, a dwom innym cofnięto uprawnienia do kierowania.

Niezmiennie, funkcjonariusze policji dbają o bezpieczeństwo na drogach. Podczas codziennej służby skupiają swoją uwagę na osobach notorycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Nie tolerują kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub substancji o podobnym działaniu.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich – zarówno od nas samych, jak i od innych użytkowników dróg.