Wielka akcja odkomarzania w Szczecinie: Magistrat zapewnia komfort mieszkańcom

Wielka akcja odkomarzania w Szczecinie: Magistrat zapewnia komfort mieszkańcom

Z nadejściem wczesnego lata, dosłownie na skrzydłach, przybyły również komary. W odpowiedzi na tę sytuację, Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie podjął decyzję o przystąpieniu do intensywnych działań mających na celu odkomarzanie miasta. Pierwsza faza tego procesu zgodnie z tradycją obejmuje miejsca publiczne takie jak parki, place i tereny zielone, a także miejsca rekreacji jak miejskie kąpieliska oraz teren Cmentarza Centralnego i pozostałych cmentarzy miejskich.

Jak informuje Paulina Łątka, rzecznik prasowy magistratu, dodatkowe działania odkomarzające zostaną przeprowadzone w czerwcu i lipcu na Cmentarzu Centralnym oraz w okolicach lotniska Dąbie. Cała operacja zostanie powtórzona w drugiej połowie sezonu letniego, aby utrzymać skuteczność działań. Konkretny termin będzie zależał od obecności owadów. Szacuje się, że łącznie obszar objęty odkomarzaniem obejmie niemal 110 hektarów terenów miejskich.

Odkomarzanie miasta jest prowadzone regularnie od 1994 roku, co najmniej dwa razy do roku. Akcja jest przeprowadzana za pomocą techniki zamgławiania na gorąco, przy użyciu chemicznych środków przeciwmuchowych, które są bezpieczne dla ludzi i posiadają odpowiednie certyfikaty wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa.

W tym roku firma Pestokil Bartosz Kopczuk jest odpowiedzialna za przeprowadzenie tej akcji. Całkowity koszt działań odkomarzających wyniesie 45 tysięcy złotych.