Uciążliwe zatory na granicy polsko-niemieckiej: Kołbaskowo pod kontrolą niemieckiej policji

Uciążliwe zatory na granicy polsko-niemieckiej: Kołbaskowo pod kontrolą niemieckiej policji

Pod nadzorem niemieckiej służby policyjnej znalazły się pojazdy poruszające się z terytorium Polski w stronę Berlina. Od godziny 13:00, według informacji podanych przez GDDKiA, zauważalny jest pięciokilometrowy korek na drodze do przejścia granicznego w miejscowości Kołbaskowo.

Policja naszych zachodnich sąsiadów prowadzi kontrolę, która ma na celu przeciwdziałać nielegalnej migracji – jak informuje PAP Roksana Zamborska reprezentująca punkt informacji drogowej GDDKiA w Szczecinie.

Kierujący pojazdami poruszającymi się autostradą A6 w kierunku granicznego przejścia Kołbaskowo/Pomellen, już na odległości ponad 5 kilometrów przed granicą, są zmuszeni do wyraźnego zmniejszenia prędkości. „Pojazdy napotykają utrudnienia, ale mimo wszystko powoli przemieszczają się do przodu. Sytuacja dynamicznie się zmienia”- podkreśla Zamborska.

Tymczasem, niewielki zator tworzy się również przed przejściem granicznym w Rosówku (DK13), usytuowanym kilka kilometrów dalej. Jak donosi GDDKiA, tam również kierowcy mogą spodziewać się kolejki o długości około jednego kilometra.

Przewidywania GDDKiA w Szczecinie wskazują na możliwość utrzymania zatorów przed przejściami granicznymi na terenie województwa zachodniopomorskiego przez cały dzień. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w niedziele, gdzie już od godziny 10:00 obserwowane jest duże natężenie ruchu na głównych trasach regionu, a przede wszystkim na drogach S3, S6 i A6.