Wielki festyn rodzinny na cześć 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Wielki festyn rodzinny na cześć 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Urząd marszałkowski organizuje uroczysty, pełen atrakcji festyn rodzinny, który ma na celu świętowanie dwudziestolecia obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej. Zaplanowano mnogość różnorodnych atrakcji dla całych rodzin: animacje dla najmłodszych, tort do degustacji przez wszystkich obecnych, prezentacje poświęcone służbom mundurowym, liczne konkursy z nagrodami oraz strefę dedykowaną relaksowi. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (11 bieżącego miesiąca).

Impreza jest częścią szerszego cyklu wydarzeń rozpoczynających się z okazji jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Miejsce festynu zostało wybrane nieprzypadkowo – to nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego znajdująca się przy ulicy Piłsudskiego 40. Uroczystości potrwają od godziny 10:00 do godziny 16:00.

O godzinie 13:30 na dziedzińcu przewidziano wspólne odśpiewanie hymnu UE, a następnie zaplanowano poczęstunek tortem. Dodatkowo uczestnicy festynu będą mieli możliwość zwiedzenia platformy widokowej na dachu siedziby, skąd roztacza się malowniczy widok na cały Szczecin i jego okolicę.

Organizatorzy przygotowali również projekcje filmowe w sali dawnego kina „Delfin”. O godzinie 11:00 wyświetlony zostanie film „Zupa nic” (2021), a o godzinie 14:00 – „Nic do oclenia” (2010). Wstęp na seanse jest darmowy, wejściówki można odebrać w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich (wejście od ul. Piłsudskiego 40) w pokoju nr 023 w godzinach od 7:30 do 15:30.

Atrakcje interaktywne czekają na gości w atrium – wirtualna strefa Pomorza Zachodniego, gdzie za pomocą gogli VR będzie można przenieść się na zachodniopomorskie rzeki i jeziora, i popływać SUPem lub kajakiem. Dodatkowo dostępne będą fotobudka, animacje dla dzieci oraz strefa chillout.

Marszałek Olgierd Geblewicz podkreśla, że przystąpienie Polski do UE przyniosło wymierne korzyści. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego korzystają z nowoczesnych pociągów i bezpiecznych dróg, nowych technologii i ekologicznych rozwiązań. W efekcie korzystania z funduszy europejskich nauczyliśmy się efektywności i odpowiedzialności za swoje otoczenie.