Zmodernizowany obszar rekreacyjny w Policach otwarty dla mieszkańców

Zmodernizowany obszar rekreacyjny w Policach otwarty dla mieszkańców

Nowo powstały obiekt rekreacyjno-sportowy, znajdujący się w sercu osiedla na ul. Roweckiego w Policach, jest już dostępny do użytku. Infrastruktura obejmuje różnorodne udogodnienia takie jak boisko wielofunkcyjne, otwarta siłownia, tor rowerowy pumptrack, plac zabaw, budynek pomocniczy i kryta scena. Na terenie znajduje się również mały plac zabaw oraz huśtawka dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki współpracy Gminy Police i Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik”. Celem inwestycji było przekształcenie degradowanego obszaru osiedlowego przy ul. Roweckiego w miejsce sprzyjające spotkaniom, relaksowi i aktywności fizycznej dla lokalnej społeczności. W nowo wybudowanej przestrzeni można organizować różnego rodzaju imprezy integracyjne. Obiekt jest już otwarty dla mieszkańców i posiada pozwolenie na użytkowanie. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla dzieci i młodzieży, które niedługo będą miały więcej wolnego czasu podczas wakacji i będą mogły korzystać z tych udogodnień. Planowany jest też inauguracyjny festyn, który ma się odbyć w połowie czerwca, zorganizowany przez Radę Osiedla.

Młodzież na pewno będzie najbardziej zainteresowana pumptrackiem i boiskiem. Jednak kryta scena i budynek pomocniczy dają wiele innych możliwości, zwłaszcza dla lokalnych organizatorów różnych wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i integracyjnych. Jak mówi obecny burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, który był zaangażowany w ten projekt już od początku, wszystko zależy od tego, jak dobrze mieszkańcy będą potrafili wykorzystać potencjał tej przestrzeni.

Koszt całkowity inwestycji wyniósł ponad 7,8 miliona złotych, wliczając w to koszty za koncepcję, projekt, przygotowanie i realizację projektu. Prawie 5 milionów złotych pochodziło z funduszy Polskiego Ładu. Wkład własny zapewniły Gmina Police – 80% oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” – 20%, która przekazała również część swojego gruntu pod tę inwestycję. Teraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” jest głównym zarządcą tego miejsca.