Nastolatek odpowiadać będzie za próbę zabójstwa 40-letniego mężczyzny

Nastolatek odpowiadać będzie za próbę zabójstwa 40-letniego mężczyzny

16-letni chłopiec, który używając noża zaatakował 40-letniego mężczyznę, stanie przed sądem pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Pokrzywdzony, w wyniku doznanych obrażeń, trafił do szpitala. Z kolei agresor został umieszczony przez najbliższe trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.

Wydarzenie miało miejsce nocą 2 czerwca 2024 roku, w niedzielę. Po otrzymaniu zgłoszenia o pokaleczeniu mężczyzny nożem, na miejsce zdarzenia oddelegowano patrol policyjny. Funkcjonariusze natknęli się tam na osoby udzielające pomocy poszkodowanemu i usiłujące zahamować krwotok. Udało im się ustalić, że atakującym był młody człowiek.

Do szpitala transportu poszkodowanego dokonała przybyła na miejsce karetka pogotowia. Tymczasem policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy ataku. Analiza nagrań z miejskich kamer monitoringu pozwoliła na uzyskanie rysopisu agresora i okazało się, że całe zdarzenie zostało zarejestrowane.

Wkrótce po incydencie, Zastępca Naczelnika Prewencji KMP w Szczecinie, asp. szt. Zbigniew Dordzik, wraz z asp. szt. Piotrem Wiśniewskim, zatrzymali próbującego uciec nieletniego. W ich działaniach wsparcie zapewnili funkcjonariusze z Pogodna. Policjant z psem służbowym odnalazł w pobliżu miejsca zdarzenia nóż, który nastolatek wykorzystał do ataku. Po zatrzymaniu, chłopiec trafił do policyjnej izby dziecka.

Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze z Dąbia zgromadzili dowody i przekazali je do sądu rodzinnego, wnioskując o wszczęcie postępowania w sprawie usiłowania zabójstwa. Sąd, po zapoznaniu się z dokumentacją sprawy, podjął decyzję o umieszczeniu 16-latka w Schronisku dla Nieletnich na okres trzech miesięcy.