Ogrodniczy entuzjazm mieszkańców Szczecina: róże na osiedlowych przestrzeniach

Ogrodniczy entuzjazm mieszkańców Szczecina: róże na osiedlowych przestrzeniach

W Szczecinie, miłość do przyrody jest dostrzegalna w każdym zakątku miasta. Mieszkańcy pragną, aby ich miejsce zamieszkania było bogate w zieleń i kwiaty, i nie określają granic dla własnego wkładu w realizację tego marzenia, nawet jeśli przestrzeń jest ograniczona.

Przykładem takiego zaangażowania są mieszkańcy bloku mieszkalnego na osiedlu Książąt Pomorskich, przy ulicy Myśliwskiej 17. Z dumą pokazują efekty swoich ogrodniczych wysiłków – rosnącą przed wejściem do bloku róże. W tym roku roślina ta obdarowała ich fenomenalną liczbą 42 kwiatów.

Historię tej róży opowiada Stefania Posiłek-Nurek, jedna z mieszkanek budynku. Jego początki sięgają kilka lat wstecz, kiedy jeden z sąsiadów kupił ją i zaczął pielęgnować na swoim balkonie. Później zdecydował się posadzić ją na wspólnej przestrzeni przy wejściu do bloku. Od tamtej pory wszyscy sąsiedzi dbają o róże, a tegoroczna obfitość kwiatów jest dla nich formą wdzięczności. Pani Stefania podkreśla, że nie przycinają róży. Zamiast tego skoncentrowali się na nawożeniu i usuwaniu chwastów, co pozwoliło roślinie pięknie kwitnąć i wspinac się coraz wyżej.