Akademia Sztuki w Szczecinie uruchamia Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń

Akademia Sztuki w Szczecinie uruchamia Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń

Akademia Sztuki w Szczecinie ma nowatorski plan, który będzie realizowany we współpracy z wieloma partnerami biznesowymi z całego kraju. Plan ten dotyczy kształcenia podyplomowego i szkoleń związanych ze sztuką, które mają być odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy oraz wymogi środowiska ekonomicznego. W tym celu uczelnia utworzyła Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń, odpowiedzialne za organizację studiów podyplomowych, szkoleń artystycznych i rzemieślniczych a także przyszłych kursów przygotowawczych dla kandydatów na studia artystyczne.

Dr hab. Mirosława Jarmołowicz, prof. AS, rektor Akademii Sztuki w Szczecinie, podkreśla unikalność tej inicjatywy na tle innych uczelni artystycznych w Polsce. Szczecinska Akademia Sztuki jako pierwsza wprowadza model nauki sztuki i rzemiosła o zdecydowanie praktycznym charakterze. Rekrutacja na kilkanaście kierunków studiów podyplomowych i szkoleń adresowanych do dorosłych, którzy chcą rozwijać swoje zdolności, hobby lub zdobyć nowy zawód, rozpoczęła się już w czerwcu.

Realizowane w Centrum programy stanowią unikalne na skalę kraju przedsięwzięcie, w które zaangażowani są wybitni specjaliści z różnych dziedzin. Wśród nich znaleźli się zarówno wykładowcy Akademii Sztuki, takie jak prof. Joanna Tylkowska – Drożdż, oraz zaproszeni goście z Polski, m.in. aktor dubbingowy Jarosław Boberek, aktorka Dominika Ostałowska, projektantka mody Sylwia Majdan, architekt Agnieszka Drońska, reżyser musicalowy Tomasz Godzisz, neurobiolog prof. Wojciech Glac, śpiewaczka operowa Małgorzata Walewska czy Igor Górewicz, odtwórca historyczny, aktor i autor książek.

Prof. dr hab. Kamil Kuskowski, prorektor ds. studentów, rozwoju kadry i struktury organizacyjnej Akademii Sztuki, podkreśla rolę wielu partnerów z całej Polski w realizacji tego projektu. Dzięki tej współpracy uczelnia może zaoferować kierunki studiów i szkoleń nieobecne na innych polskich uczelniach w tak praktycznym ujęciu jak np. Aktorstwo głosowe i dubbing, Musical – ścieżka kariery, Odtwórstwo i rzemiosło historyczne, Wycena dzieł sztuki, Projektowanie ubioru, Choreografia i wiele innych.

Oferta Centrum obejmuje wiele atrakcyjnych studiów podyplomowych w różnych dziedzinach, takich jak aktorstwo głosowe i dubbing, musical, odtwórstwo i rzemiosło historyczne, wokalistyka, architektura i aranżacja wnętrz, wycena dzieł sztuki, broń i kultura, projektowanie ubioru, choreografia czy gry komputerowe i projektowanie VR. Ponadto proponowane są również różnego rodzaju szkolenia, m.in. warsztat teatralny z Dominiką Ostałowską, tworzenie komiksu czy prawo autorskie dla artystów.