„Zdroje" otrzymują cztery dodatkowe łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda dla rodziców opiekujących się dziećmi w szpitalu

„Zdroje" otrzymują cztery dodatkowe łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda dla rodziców opiekujących się dziećmi w szpitalu

Szczeciński szpital „Zdroje” został obdarowany przez Fundację Ronalda McDonalda czterema łóżkami, które mają za zadanie zapewnić wygodę dla rodziców, towarzyszących swoim dzieciom w trakcie leczenia szpitalnego. Od 2015 roku, fundacja ta szczodrze ofiarowuje łóżka różnym placówkom medycznym na terenie całego kraju, z myślą o wsparciu dla rodzin pacjentów. Do tej pory przekazano łącznie 1620 łóżek dla 117 szpitali.

Jak podkreśla Katarzyna Rodziewicz, szefowa i dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda, idea szpitala przyjaznego rodzinie zaczyna się od dostępności komfortowego łóżka dla rodzica. Wspierane przez fundację łóżka są nie tylko praktyczne i wygodne, ale także umieszczone blisko łóżek dzieci chorych, co jest kluczowe dla tworzenia przyjaznej atmosfery w publicznych placówkach pediatrycznych.

Każde z ofiarowanych łóżek jest wielofunkcyjne – służy za fotel w ciągu dnia, idealny do wspólnego czasu z dzieckiem, a wieczorem łatwo zamienia się w miejsce do spania. Dodatkowo, łóżka są wyposażone w przechowalnie na pościel i pokryte materiałem łatwym do czyszczenia. Pozwala to na skuteczne funkcjonowanie nawet w niewielkich przestrzeniach szpitalnych pomieszczeń.

Decydującymi czynnikami w kwestii liczby przekazywanych łóżek są darczyńcy, przyjaciele Fundacji, zaangażowani społecznicy oraz rodzice. Wśród nich znaleźć można franczyzobiorców McDonald’s, którzy regularnie wspierają lokalne projekty społeczne. W poprzednim roku wspólnymi siłami przekazali 250 łóżek dla placówek pediatrycznych w 34 miastach. W bieżącym roku planowane jest ofiarowanie ponad 315 łóżek dla ponad 50 szpitali. Cztery łóżka dla „Zdrojów” sfinansowali Artur Pokorski i Paweł Kurka, franczyzobiorcy McDonald’s Polska, będący stałymi współpracownikami Fundacji Ronalda McDonalda.

Szpital „Zdroje” nie ukrywa swojej radości z dołączenia do grupy beneficjentów Fundacji. Dr Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala, podczas odbierania darowizny podkreślił jak bardzo pomocne są te łóżka dla rodziców opiekujących się dziećmi i jak ważny jest odpoczynek dla tych osób. Swoją wdzięczność wyrazili również pacjenci Oddziału Chirurgii Dziecięcej, Ortopedii i Urologii szpitala „Zdroje” tworząc piękne serduszka z filcu dla darczyńców.

Każdy ma możliwość dołączenia do misji „Aby rodzina mogła być razem” – wystarczy zorientować się w potrzebnych szpitala w swojej okolicy, połączyć siły z lokalnymi przedsiębiorstwami i z pomocą Fundacji Ronalda McDonalda przyczynić się do zakupu łóżek dla potrzebujących rodziców.