Biżuteria wartą 20 tysięcy złotych ukradziona przez mężczyzn pomagających w montażu mebli

Biżuteria wartą 20 tysięcy złotych ukradziona przez mężczyzn pomagających w montażu mebli

Kradzież biżuterii o wartości 20 tysięcy złotych to trudna lekcja dla kobiety, która zaufała dwóm nieznajomym mężczyznom. Pomoc, którą mężczyźni mieli jej udzielić w montażu mebli, zakończyła się dla niej stratą cennej biżuterii. Po wydarzeniu szybko ruszyło śledztwo, prowadzone przez oficerów wywiadowców i kryminalnych z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo. W wyniku ich działań udało się zatrzymać jednego ze sprawców, 34-letniego mężczyznę.

Przykra sytuacja rozegrała się w środku Szczecina. Kobieta potrzebowała pomocy przy montażu mebli i postanowiła poprosić o nią dwóch mężczyzn, których spotkała niedługo wcześniej. Po tym jak na chwilę opuściła własne mieszkanie, mężczyźni skorzystali z okazji i skradli jej biżuterię, po czym natychmiast uciekli. Na miejsce przestępstwa wkroczyli kryminalni z KP Szczecin Niebuszewo, którzy szybko wytypowali dwóch podejrzanych o kradzież.

Wywiadowcy ze Szczecina, którzy poznali sprawę, nie byli obcy dla osób mających związek z tym przestępstwem. Znali już wcześniej wytypowane przez kryminalnych osoby z poprzednich interwencji dotyczących przede wszystkim przestępstw przeciwko mieniu.

Podczas nocnej służby w centrum miasta, policjanci zauważyli jednego z mężczyzn jadącego na rowerze i postanowili go zatrzymać. 34-latek potwierdził, że był w mieszkaniu kobiety wraz z kolegą i rzeczywiście pomagał jej przy montażu mebli. Według jego opisu prace były tak intensywne, że musieli opuścić mieszkanie. W tej chwili trwa wyjaśnianie roli 34-latka w tym incydencie, a aresztowanie drugiego sprawcy to kwestia czasu.

Policja przypomina o konieczności ostrożności przy wpuszczaniu do domu nieznajomych. Lepiej jest skorzystać z pomocy osób zaufanych – sąsiadów lub członków rodziny. Przede wszystkim apeluje o bycie czujnym i ostrożnym.