Tragiczny wypadek na drodze DW 160 koło Bierzwnika: Jedna osoba nie żyje

Tragiczny wypadek na drodze DW 160 koło Bierzwnika: Jedna osoba nie żyje

Informacje o groźnym zdarzeniu drogowym na trasie DW 160 w okolicach małej miejscowości Jaglisko, znajdującej się niedaleko Bierzwnika w powiecie choszczeńskim, przekazała oficjalnie Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych, które skutecznie zablokowały tę ważną arterię komunikacyjną.

Sierżant Mariusz Kosiorek, pełniący funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową szczegółowo opisał okoliczności tragicznego zdarzenia. Jak wyjaśnił, prowadząca jeden z samochodów kobieta niespodziewanie straciła kontrolę nad swoim pojazdem, co doprowadziło do wyjechania na przeciwny pas ruchu i zderzenia czołowego z nadjeżdżającym samochodem. W tym drugim pojedzie podróżowały trzy osoby – niestety, osoba za kierownicą zginęła na miejscu. Pozostałe dwie osoby zostały natychmiast po wypadku przetransportowane do najbliższego szpitala.

Na chwilę obecną ruch na drodze DW 160 w pobliżu Jagliska jest całkowicie zablokowany. Policja intensywnie pracuje nad ustaleniem alternatywnych tras, które mogłyby przejąć ruch z tej ważnej drogi. W działaniach na miejscu wypadku uczestniczy także pięć zastępów straży pożarnej.