Jubileuszowe obchody pięciolecia działalności stacjonarnej Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie

Jubileuszowe obchody pięciolecia działalności stacjonarnej Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów zlokalizowane w Tanowie, świętowało w poniedziałek, 1 lipca, pięć lat od rozpoczęcia swojej stacjonarnej działalności. Spotkanie, pełne emocji i wspomnień, upłynęło pod znakiem muzyki na żywo, przyjacielskich rozmów, a także słodkim akcentem – tortem. Wcześniej, hospicjum działało jedynie poprzez opiekę domową nad chorymi w ich własnych mieszkaniach.

Pięć lat temu, dokładnie 1 lipca, zainaugurowano oficjalnie działalność stacjonarną hospicjum w Tanowie. Od tamtego czasu placówka ta, zbudowana przez Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów, zapewniła wsparcie dla ponad pięciuset osób potrzebujących opieki i ich rodzin. Stowarzyszenie rozpoczęło swoją misję już w 2006 roku, początkowo niosąc pomoc tylko w domach pacjentów na terenie powiatu polickiego. Wspomniana placówka stacjonarna stanowi istotne uzupełnienie tych działań.

Hospicjum w Tanowie może przyjąć na raz do 23 osób. Nieustannie panuje tam pełne obłożenie co, świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na tego typu usługi. Przez wiele lat na czele Stowarzyszenia stoi Aleksandra Mazur-Woroniecka, która pomimo wieku emerytalnego, nie zamierza porzucić swojej misji. Spotkania z podopiecznymi dają jej kolejną dawkę siły do działania.

Hospicjum dla wielu stanowi schronienie pełne spokoju, bezpieczeństwa i profesjonalnej opieki. Pod jego skrzydłami znajdują się nie tylko mieszkańcy powiatu polickiego, lecz również osoby z innych części kraju. Placówka utrzymuje się z kontraktu z NFZ, a także dzięki hojności darczyńców, wsparciu samorządów czy podatków przekazanych przez podatników. Nieocenione jest też wsparcie wolontariuszy oraz pracowników hospicjum i członków stowarzyszenia.

Podczas poniedziałkowych obchodów jubileuszu, podziękowano wszystkim zaangażowanym w powstanie stacjonarnego hospicjum w Tanowie. Na liście tych osób znaleźli się urzędnicy, samorządowcy, przedsiębiorcy, lekarze i księża. Prezes Aleksandra Mazur-Woroniecka w swoim przemówieniu wyraziła życzenie utrzymania obecnego zespołu i zdobycia wystarczających środków finansowych do dalszego prowadzenia działalności.