Nowatorska metoda pomocy zwierzętom – loteria fantowa zorganizowana przez TOZ w Szczecinie

Nowatorska metoda pomocy zwierzętom – loteria fantowa zorganizowana przez TOZ w Szczecinie

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie postanowiło przyciągnąć darczyńców do swojej siedziby oryginalnym pomysłem – fantową loterią. Aby stać się jej uczestnikiem, wystarczy ofiarować jedno opakowanie karmy dla zwierząt, choć oczywiście mile widziane są większe ilości. Przecież celem całego zamysłu jest wsparcie zarówno psów jak i kotów, które znalazły schronienie pod skrzydłami TOZ.

TOZ, jak wiele innych organizacji prozwierzęcych, nie otrzymuje dotacji od państwa. Jego działalność możliwa jest dzięki hojności ludzi życzliwych zwierzętom. Szczególnie kreatywne okazało się jednak podejście szczecińskiego oddziału tej organizacji, który znany jest z organizowania różnego rodzaju akcji charytatywnych. Są to między innymi aukcje, publiczne zbiórki, festyny, a nawet biegi charytatywne. Wszystko po to, aby pomóc pokrzywdzonym zwierzętom.

Obecnie w siedzibie TOZ na ulicy Ojca Beyzyma można wziąć udział w fantowej loterii. Pomysł na tę akcję narodził się podczas jednej z imprez organizowanych przez TOZ, gdy Marlena Sobczak, inspektorka tej organizacji, zorganizowała dla dzieci zabawę polegającą na losowaniu różnych gadżetów na rzecz zwierząt. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc postanowiono zorganizować podobne wydarzenie także dla dorosłych. Ostatecznie ruszyła „Puszka za los”.

Mechanizm działania loterii jest bardzo prosty – wystarczy przyjść do siedziby TOZ z puszką karmy dla psa czy kota, a w zamian otrzymuje się szansę na wylosowanie nagrody z „maszyny losującej”, którą jest puszka. W puli nagród znajdują się 6 różnych numerków. Każdy numer odpowiada innemu gadżetowi takim jak naklejki, smycz do kluczy, bransoletka czy płócienna torba – wszystko ozdobione logiem TOZ.

Wśród preferowanych marek karm dla zwierząt, które można przekazać w ramach akcji są m.in. Animonda, Brit, Dolina Noteci, Maxi Natular, Pan mięsko, Rafii, Smilla. Inspektorka TOZ ma nadzieję, że szczecinianie chętnie wezmą udział w loterii i wspomogą „nasze mniejsze rodzeństwo”. Chociaż wsparcie jest zawsze bezcenne, szczególnie cenne są okazje, gdy można podziękować darczyńcom za ich hojność.

„Puszka za los” rozpoczęła się w środę 3 lipca i potrwa do momentu wyczerpania nagród. Mimo, że nagród jest sporo, warto pamiętać, że kto pierwszy ten lepszy, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc innym.

Pierwszymi szczęśliwcami, którzy wygrali w loterii byli dwaj panowie. Jeden z nich otrzymał torbę, a drugi – naklejkę z psem, co było bardzo zabawne biorąc pod uwagę, że na co dzień opiekuje się kotami.

Akcja „Puszka za los” działa w godzinach 10-15 od środy do niedzieli. Jest to chyba jedyna taka loteria, w której wszyscy są zwycięzcami – darczyńcy otrzymują piękne gadżety a zwierzęta niezbędną pomoc.