Reaktywacja ruchu na drodze krajowej nr 11 w pobliżu Pietrzykowa po osunięciu się jezdni

Reaktywacja ruchu na drodze krajowej nr 11 w pobliżu Pietrzykowa po osunięciu się jezdni

Pod kontrolą sygnalizacji świetlnej, ruch wahadłowy dla pojazdów o masie do 3,5 tony został przywrócony na drodze krajowej nr 11 w sąsiedztwie Pietrzykowa. To miejsce obecnie jest miejscem trwających prac naprawczych wynikły z osunięcia się jezdni. W piątek, informacje te przekazał dyżurny Punktu Informacji Drogowej Oddziału GDDKiA w Szczecinie.

W czwartkowy poranek, droga krajowa nr 11 w okolicy miejscowości Pietrzykowo, która leży w granicach gminy Szczecinek, została zamknięta dla wszystkich kierunków ruchu. Powodem była powstanie osuwiska podczas prowadzenia prac konstrukcyjnych na trasie nadchodzącej drogi ekspresowej S11.

Zaraz po niecałej dobie od tego incydentu, droga krajowa nr 11 jest już częściowo otwarta również dla ruchu samochodowego. Zgodnie z danymi udostępnionymi przez dyżurnego PID, na tym odcinku drogi zastosowano system ruchu wahadłowego sterowany sygnalizacją świetlną dla samochodów do 3,5 tony.

Niemniej jednak, ciężarówki i inne pojazdy o większej masie nadal muszą korzystać z alternatywnych tras objazdowych. Aby dotrzeć do Szczecinka, kierowcy powinni jechać przez Biały Bór, natomiast w kierunku Bobolic, trasa prowadzi przez Wierzchowo, Czechy aż do drogi wojewódzkiej nr 171.

Możemy oczekiwać utrudnień na trasie pomiędzy Szczecinek a Bobolicami, które mogą potrwać aż do sobotniego przedpołudnia.