Rozbrykana hulajnoga pod wpływem alkoholu na autostradzie: odpowiedzialność mężczyzny dokumentowana na filmie

Rozbrykana hulajnoga pod wpływem alkoholu na autostradzie: odpowiedzialność mężczyzny dokumentowana na filmie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Szczecinie podała do publicznej wiadomości film, który obnaża bezmyślne oraz skrajnie niebezpieczne postępowanie pewnego mężczyzny. Ten, będąc pod wpływem alkoholu, postanowił w sobotę pokonać korki na autostradzie A6 za pomocą swojej hulajnogi. Poruszał się nią między stojącymi samochodami, jadąc często pod prąd.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło na jednym z odcinków drogi ekspresowej, konkretnie między węzłami Szczecin Dąbie a Rzęśnica. Informację na ten temat przekazała społeczności w niedzielę Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia i przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Za swoje nierozważne zachowanie mężczyzna został surowo ukarany. Otrzymał dwa mandaty, które łącznie wyniosły 5000 zł. Za prowadzenie hulajnogi pod wpływem alkoholu musiał zapłacić 2500 zł, a drugie tyle za spowodowanie zagrożenia na drodze.