Zapach Europy na szczecińskim stadionie im. Floriana Krygiera – damskie zmagania w Lidze Mistrzyń

Zapach Europy na szczecińskim stadionie im. Floriana Krygiera – damskie zmagania w Lidze Mistrzyń

W Lidze Mistrzyń UEFA, kobieca drużyna Pogoni Szczecin stanie do walki w pierwszej rundzie eliminacji. Zostaną na niej gospodarzami, a ich rywalami będą zespoły z trzech krajów: Servette SCCF ze Szwajcarii, A.C. PAOK z Grecji i F.C. Kiryat Gat z Izraela.

Triumf w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu przyniósł kobiecej drużynie Pogoni Szczecin historyczny, pierwszy tytuł mistrza Polski. To nie była łatwa droga, ale ciężka praca przez cały sezon zaowocowała tym cennym wyznacznikiem sukcesu. Teraz nadszedł czas na nowy rozdział – wejście na europejską scenę.

Podczas losowania grup eliminacyjnych Ligi Mistrzyń UEFA, które odbyło się w Nyonie, wybrano także miejsca turniejów. Wybór stadionu Pogoni Szczecin na gospodarza nie był niespodzianką – jest to już swoista tradycja w tych rozgrywkach.

Jedenaście grup do rywalizacji w pierwszej rundzie zostało wylosowanych. Drużyna kobiecej Pogoni Szczecin pod wodzą trenera Piotra Łęczyńskiego trafiła do grupy numer siedem. W półfinale zmierzy się z szwajcarskim Servette SCCF. Drugie półfinałowe spotkanie rozegrają ze sobą zespoły A.C. PAOK i F.C. Kiryat Gat. Zwycięscy rywalizacji półfinałowej staną do walki w finale, walcząc o awans do drugiej rundy eliminacji. Daty półfinałów to 4 września, natomiast finał odbędzie się 7 września, wszystkie na szczecińskim stadionie im. Floriana Krygiera.

Tuż po losowaniu Artur Dmowski, prezes Pogoni Szczecin, wyznał, że z zamiarem zostania gospodarzem wyjeżdżali do Nyonu. Zadowolenie z przebiegu losowania jest duże. Prezentacja multimedialna przygotowała grunt pod decyzję o wyborze Pogoni Szczecin jako gospodarza wrześniowego turnieju.

Na początku chęć organizacji turnieju zgłosiły dwa kluby – Pogoń oraz grecki PAOK. Decyzja jednak zapadła jednomyślnie – to szczeciński klub został wybrany na gospodarza.

Wszyscy rywale mają bogate palmares. Servette dwukrotnie zdobywało mistrzostwo Szwajcarii, PAOK tyle samo razy triumfował w Grecji, a F.C. Kiryat Gat aż sześć razy wygrywał Ligat Nashim, najwyższą izraelską ligę kobiecą.