Zła sytuacja spółek wodociągowych w Szczecinie

Zła sytuacja spółek wodociągowych w Szczecinie

W naszym mieście odbył się protest spółek wodociągowych. Powodem zaistniałej sytuacji jest bardzo zła sytuacja finansowa. Dziś sprawę komentują największe media w Polsce. Sytuacja nikomu nie jest do śmiechu, ponieważ konflikt rozgrywający się pomiędzy komunalnymi firmami, a państwowymi Wodami Polskimi nabiera na sile.

Przedstawiciele zarządzający spółkami wodociągowymi domagają się zatwierdzenia nowych taryf. Jeśli nie dojdzie do akceptacji posypią się zwolnienia, a także przerwy w dostawach wody w domach mieszkańców Szczecina. Spółkom grozi bankructwo, sytuacja finansowa jest naprawdę zła. Brakuje pieniędzy nawet na bieżącą działalność spółek. Lokalne spółki nie mogą samodzielnie decydować o wysokości cen za wodę oraz ścieki. Ostateczną decyzję zawsze podejmują Wody Polskie.

W związku z zaistniałą sytuacją oraz braku alternatywy do powstałej sytuacji w miniony czwartek odbył się protest. Dyrektor Wód Polskich zwrócił się do protestujących twierdząc, że cześć wniosków, które wpłynęły do siedziby są źle argumentowane oraz nieuzasadnione.