Kolejne święto piłki nożnej dla dzieci i młodzieży organizowane przez Pogoń Szczecin FS

Kolejne święto piłki nożnej dla dzieci i młodzieży organizowane przez Pogoń Szczecin FS

Pogoń Szczecin FS ma zaszczyt powitać dzieci i młodzież na kolejnym wielkim festiwalu piłkarskim, który odbędzie się 1 i 3 września. Wydarzenie, zaplanowane jako uroczyste zakończenie wakacji, jest kontynuacją corocznego zwyczaju zapraszania 40 drużyn do rywalizacji. Miejsce zmagań, to boiska Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży położonego przy Stadionie Miejskim na ulicy Karłowicza 28 w Szczecinie.

Przewiduje się, że w tych dwudniowych rozgrywkach udział weźmie ponad 480 zawodników. Wszyscy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośrednich starciach drużynowych. Dzięki hojnemu wsparciu finansowemu i organizacyjnemu ze strony instytucji i partnerów, udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny. Ponadto, dla każdego zawodnika organizatorzy przygotowali darmowe posiłki, napoje oraz medale z dyplomami.

Wielką stawką tych rozgrywek jest szansa na udział we wrześniowych zmaganiach Ogólnopolskiego turnieju o Puchar Floriana Krygiera 2023. W tej prestiżowej rywalizacji swój udział zapowiedziały najbardziej znane akademie piłkarskie w Polsce, takie jak Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze, Warta Poznań czy gospodarz – Pogoń Szczecin.

Celem realizacji takich wydarzeń jest promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród młodszych pokoleń. Dostarczają one również możliwości dostępu do zorganizowanej rywalizacji sportowej na rówieśniczym poziomie. Dodatkowo, są także okazją do identyfikacji i wspierania rozwoju młodych talentów sportowych oraz propagowania idei fair play.