Program "Dom dla studenta" rozpoczyna nabór wniosków

Program "Dom dla studenta" rozpoczyna nabór wniosków

Następujące po sobie dni od 21 do 25 sierpnia zwiastują start naboru do programu nazwanego „Dom dla studenta”. Osoby zainteresowane mogą składać swoje aplikacje w tych konkretnych datach.

Współtwórcami programu, który na celowniku ma studentów studiujących na uczelniach wyższych Szczecina, a mieszkających na co dzień poza tym miastem i spełniających określone kryteria dochodowe, są Miasto Szczecin oraz Szczecińskie TBS. Program ten funkcjonuje od 2014 roku. Jest to alternatywa dla klasycznych akademików, prywatnych mieszkań wynajmowanych przez studentów czy stancji.

Miejsca oferowane studentom przez Szczecińskie TBS w ramach programu „Dom dla studenta” to pokoje jedno- lub dwuosobowe zlokalizowane w ścisłym centrum miasta. Mieszkania znajdują się przy ulicach takich jak: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza, Wojska Polskiego, ks. Piotra Ściegiennego, Piastów, Jagiellońskiej i Monte Cassino. Mieszkania te zostały gruntownie odnowione i dostosowane do potrzeb studenckiego życia – z biurkami, łóżkami oraz szafami i komodami w pokojach. Kuchnia i łazienka są pełni wyposażone. Lokalizacja mieszkań jest dogodna – bliskość przystanków komunikacji miejskiej oraz samych uczelni.

W tegorocznej odsłonie programu dostępnych jest około 30 miejsc dla studentów.

Umowy najmu zawierane są na czas trwania studiów z możliwością wcześniejszego zakończenia na koniec roku akademickiego. Czynsz za miejsce w studenckim „m” wynosi około 400 zł (bez opłat za media), co jest znacząco mniejszą kwotą niż na rynku prywatnym.

Wnioski o przyznanie miejsca w ramach programu można składać od godziny 8:00 dnia 21 sierpnia aż do godziny 15:00 dnia 25 sierpnia. Można to zrobić osobiście w biurze spółki przy ul. Bł. Królowej Jadwigi 45/U2 lub drogą elektroniczną. O decyzji o przyznaniu miejsca decyduje kolejność nadesłanych wniosków.