Rozkwit aktywności fizycznej: otwarcie skateparku w szczecińskim Dąbiu

Rozkwit aktywności fizycznej: otwarcie skateparku w szczecińskim Dąbiu

W sierpniu bieżącego roku, szczecińska dzielnica Dąbie nabrała nowego kolorytu dzięki otwarciu skateparku. Ta inwestycja, będąca efektem zwycięskiego projektu SBO 2020, doczekała się realizacji i w mgnieniu oka przysporzyła sobie wielu zwolenników, stając się ulubionym miejscem spotkań młodych entuzjastów sportów ekstremalnych.

Skatepark na terenie Dąbia, uroczyście otwarty 17 sierpnia, wzniesiono na placu Orła. Lokalizacja obiektu nie jest przypadkowa – znajduje się on na polanie przy ulicy Bośniackiej, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki. Miejsce to, które kiedyś zanurzone było w zapomnieniu, teraz przeistoczyło się w centralny punkt aktywności fizycznej. Prawdziwe bogactwo dla miłośników sportu stanowi też istnienie dwóch siłowni na świeżym powietrzu w bezpośrednim sąsiedztwie skateparku.

Aby dotrzeć do tego sportowego eldorado, zaleca się wysiąść na przystankach Jagiellońska lub Warmińska i skierować swoje kroki w stronę ulicy Bośniackiej. Przy Szkoły Podstawowej nr 71 już z daleka widoczne jest zejście prowadzące na polanę, gdzie usytuowany jest nowy skatepark.

Koszt budowy skateparku wyniósł dokładnie 499 095 złotych, zgodnie z założeniami projektu SBO. Prace nad tym obiektem rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku i obejmowały jego kompleksowe tworzenie od podstaw.

Wokół skateparku zadbano również o dodatkową infrastrukturę – pojawiły się lampy oraz roślinność. Zauważalna jest duża frekwencja młodzieży od momentu oddania parku do użytku. Interesującym zjawiskiem jest to, że przeważają tu osoby korzystające z hulajnóg, a nie deskorolek. Najistotniejsze jednak jest to, że młodzież z Dąbia i okolic ma teraz możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.