Nowa inwestycja mieszkaniowa w Złocieniu: 54 nowe lokale w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Złocieniu: 54 nowe lokale w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

W ramach rządowego programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, planuje się budowę aż 54 mieszkań w Złocieniu. Nowe lokale mieszkalne zostaną zrealizowane przy Alei Piastów, gdzie powstaną dwa wielokondygnacyjne bloki mieszkalne.

Według zaproponowanego projektu, jeden z budynków będzie posiadał cztery kondygnacje nadziemne, drugi natomiast – pięć. Każdy z nich będzie ponadto dysponować jednym poziomem podziemnym. Rozkład lokali jest następujący: 30 zostanie zlokalizowanych w pierwszym budynku, natomiast pozostałe 24 w drugim. Dodatkowo teren działki przewiduje utworzenie parkingu, który pomieścić ma do 68 pojazdów.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to spółka, której głównym zadaniem jest realizacja projektów budownictwa społecznego. Głównym celem tej inicjatywy rządowej jest tworzenie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu, dostępnych dla osób nieposiadających zdolności kredytowej, ale posiadających możliwość regularnego opłacania czynszu.

Projekty społecznej inwestycji mieszkaniowej zakładają budowę tego typu mieszkań nie tylko w Złocieniu, ale również między innymi w Białym Borze, Międzyzdrojach czy Trzebiatowie.