Zatrzymanie kierowcy pod wpływem narkotyków w Szczecinie

Zatrzymanie kierowcy pod wpływem narkotyków w Szczecinie

Patrol przyspieszonej reakcji, znany jako grupa SPEED, zatrzymał mężczyznę prowadzącego samochód marki Toyota na terenie Szczecina. Kierujący łamał przepisy drogowe, przekraczając dozwoloną prędkość o 35 km/h w strefie z ograniczeniem do 70 km/h. Co więcej, w trakcie jazdy korzystał nielegalnie z telefonu komórkowego.

Działania stróżów prawa miały miejsce na szczecińskiej ulicy Hangarowej. Zatrzymany mężczyzna prowadził Toyotę z nadmierną prędkością 105 km/h, a także korzystał z urządzenia mobilnego, co stanowi naruszenie reguł ruchu drogowego. Jego roztargnienie doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i uderzenia jednym z kół w krawężnik, czego efektem było znaczne uszkodzenie opony.

Podejrzane zachowanie 34-letniego kierowcy zwróciło uwagę mundurowych podczas interwencji. Mężczyzna miał załzawione oczy, których źrenice nie reagowały na światło, co skłoniło funkcjonariuszy do przeprowadzenia testów na obecność substancji odurzających. Początkowe badania potwierdziły, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Przyznał on, że kilka dni wcześniej zażył marihuanę. Na miejscu została pobrana od niego próbka krwi do dalszych badań.

Wynik czynności policyjnych to natychmiastowe nałożenie na kierowcę kary w postaci mandatu w wysokości 1300 złotych i 21 punktów karnych za popełnione wykroczenia drogowe. Ponadto, za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających 34-latek odpowiedzieć będzie przed sądem.