</h1>Wtorkowa interwencja policji w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie

</h1>Wtorkowa interwencja policji w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie

Na polecenie szczecińskiej Prokuratury Okręgowej, w dniu 21 listopada, funkcjonariusze policji przystąpili do działania w ramach śledztwa dotyczącego Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych (ZBiLK) w Szczecinie. W trakcie interwencji zapewniono bezpieczeństwo niezbędnych do postępowania sprzętów oraz dokumentów.

Tomasz Klek, pełniący rolę rzecznika prasowego ZBiLK w Szczecinie, potwierdził informację na temat wtorkowej interwencji policji. Podkreślił, że w trakcie tej operacji zabezpieczono szereg potrzebnych dokumentów oraz sprzętów. Ponadto, Klek zaznaczył, że dyrekcja ZBiLK jest gotowa do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami.

Akcję przeprowadzono na specjalne polecenie prokuratury. Nadkom. Anna Gembala z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Szczecinie potwierdziła, że czynności były wykonywane przez oficerów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP na zlecenie Prokuratury Okręgowej.

Szczecińska Prokuratura Okręgowa udzieliła jedynie ogólnych informacji na temat prowadzonego postępowania, tłumacząc to dobrodziejstwem śledztwa. Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, poinformował, że pod nadzorem jednostki 2 Wydziału do Spraw Gospodarczych prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. W ramach tego postępowania zlecono przeprowadzenie przeszukań w siedzibach ZBiLK w Szczecinie. Celem tej czynności procesowej było zdobycie niezbędnej dokumentacji oraz przedmiotów związanych z prowadzonym śledztwem. Wieczorkiewicz dodał jednak, że na obecnym etapie śledztwa, szczegółowe informacje na ten temat nie są udzielane ze względu na dobro postępowania.