Interaktywna lekcja bezpieczeństwa na drogach dla przedszkolaków w Szczecinie przez lokalną Policję

Interaktywna lekcja bezpieczeństwa na drogach dla przedszkolaków w Szczecinie przez lokalną Policję

Oficerowie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji ze Szczecina zdecydowali się na odwiedziny w dwóch miejscowych placówkach – Przedszkolu nr 32 i 45. Podczas tych odwiedzin najmłodsi mieszkańcy miasta mieli okazję do zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po przejściach dla pieszych. Ta wiedza jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa przedszkolaków, którzy są jednymi z najmłodszych użytkowników drogi.

Spotkania o charakterze profilaktycznym z dziećmi na etapie przedszkolnym to nietypowe wykłady, podczas których funkcjonariusze przekazują kluczowe informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki uczą się, w jaki sposób należy prawidłowo przechodzić przez wyznaczone przejścia dla pieszych. Aby ułatwić zrozumienie tych zasad, policjanci korzystali z maty edukacyjnej, która przedstawia fragment ulicy.

Dzieci miały również możliwość bliższego zapoznania się z podstawowymi przepisami ruchu drogowego oraz z różnymi znakami drogowymi. Uczestnictwo przedszkolaków w przeróżnych ćwiczeniach było bardzo aktywne. Wszystko po to, aby zaszczepić w nich podstawowe zasady bezpieczeństwa i nauczyć rozpoznawania niezbędnych numerów alarmowych – co jest absolutnie kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników drogi.

Na zakończenie tych niecodziennych spotkań, policjanci wręczyli dzieciom prezenty w postaci odblasków oraz kolorowanek przedstawiających sylwetkę policjanta.