Jazzowy duet opanuje Willę Lentza: Ignacy Wiśniewski i Tomasz Chyła w jednym koncercie!

Jazzowy duet opanuje Willę Lentza: Ignacy Wiśniewski i Tomasz Chyła w jednym koncercie!

Ostatnie granie tego sezonu w cyklu „Jazz w Willi” zapowiada się wyjątkowo. W atrakcyjnej przestrzeni Willi Lentza 2 grudnia spotkają się dwie wybitne postaci jazzowej sceny – pianista Ignacy Wiśniewski i skrzypek Tomasz Chyła. Ten wieczór z pewnością warto zarezerwować dla doznań muzycznych.

Obaj artyści, którzy tworzą gdański duet, poznali się podczas studiów na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpraca między nimi rozpoczęła się od projektu „Duosy”, inicjowanego przez Wiśniewskiego rok temu. Dziś obaj są nie tylko cenionymi muzykami, ale także nauczycielami na swojej macierzystej uczelni.

Tomasz Chyła znany jest jako skrzypek, dyrygent oraz kompozytor. Twórczość tego artysty charakteryzuje unikalny styl, który za pomocą improwizacji oddaje emocje i nastrój. Jego zespół, Tomasz Chyła Quintet, jest dobrze znany szczecińskiej publiczności, zwłaszcza dzięki występom podczas Jazz Forum Showcase.

Artystów łączy współpraca na płaszczyźnie studyjnej, która zaowocowała wydaniem czterech albumów. Ich najnowsza produkcja „Da Vinci” zdobyła bardzo pozytywne opinie, w tym recenzent „Jazz Forum”, Rafał Zbrzeski, określił ją jako pełną pomysłów, różnorodnych nastrojów i aranżacyjnego bogactwa.

Ignacy Wiśniewski to utalentowany kompozytor muzyki teatralnej i pianista jazzowy. Swoje umiejętności łączy z pracą z wokalistami i aktorami. Jest twórcą Ignacy Wiśniewski Trio, które wydało płyty „Jazz Shirim” (2016) i „Kantata jazzowa” (2018). Jego projekt „Duosy” jest efektem dążenia do nawiązania bliższej relacji z drugim człowiekiem i ucieczki od wszechobecnej technologii.