Edukacyjna misja szczecińskiej policji przybliżająca zasady bezpieczeństwa na stoku

Edukacyjna misja szczecińskiej policji przybliżająca zasady bezpieczeństwa na stoku

W związku z nadchodzącymi, dwutygodniowymi feriami zimowymi, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Dąbie w Szczecinie podejmują proaktywne działania edukacyjne. Jest to okres, gdy młodsze pokolenie przebywa głównie w domach, miejscach rodzinnych spotkań czy też na organizowanych zimowiskach.

Zaczynając od 15 stycznia, ferie zimowe oficjalnie rozpoczynają się w województwie zachodniopomorskim. Szczecińscy stróże prawa czuwają nad pewnym i spokojnym przemieszczaniem się osób do miejsc ich zimowego odpoczynku.

Policjanci ze szczecińskiego Dąbia podjęli również inicjatywę akcji informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, podczas której prowadzą prelekcje o fundamentalnych aspektach bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych.

Taki przekaz otrzymały dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej numer 23 w Szczecinie. Najmłodsze uczestniczki i uczestnicy akcji byli aktywnymi słuchaczami podczas edukacyjnych zajęć przeprowadzanych przez policjantów. Stróże prawa udzielali informacji na temat bezpiecznego spędzania zimowych ferii, a także omawiali podstawowe zasady poruszania się pieszo i bezpiecznego zjeżdżania na sankach w miejscach dystansujących od ruchu drogowego.

Jako zwieńczenie lekcji, policjanci zaprezentowali dzieciom sprzęt policyjny i radiowóz. Pamiętajmy – każdy z nas powinien przypominać najmłodszym o fundamentalnych zasadach bezpieczeństwa.