Na mapie Szczecina pojawił się nowy plac zabaw w Płoni

Na mapie Szczecina pojawił się nowy plac zabaw w Płoni

Dzieci mieszkające na osiedlu Płonia mają powód do radości. Przy ulicy Antoniego Abrahama niedługo będzie otwarty nowy plac zabaw. Jest to efekt pracy Zakładu Usług Komunalnych, który właśnie zakończył realizację tego projektu. Ostatnie formalności, które pozostały do wykonania przed udostępnieniem tej przestrzeni dla najmłodszych, powinny zostać ukończone w połowie stycznia.

Przestrzeń na placu zabaw pokryta jest ekologiczną nawierzchnią, złożoną z wiórów i piasku. Wśród atrakcji, które czekają na małych miłośników aktywności znajdują się poliuretanowe konstrukcje do wspinaczki. Dodatkowo, plac zabaw wyposażony został w różne urządzenia do zabawy, takie jak dwie piramidy linowe, zjeżdżalnia czy tunel. Nie mogło oczywiście zabraknąć także podwójnej huśtawki, kosza do gry w koszykówkę oraz piaskownicy. Teren przeszedł gruntowną metamorfozę – pojawiły się nowe ławki do siedzenia, kosze na odpadki i tablice z regulaminem korzystania z placu. Całość dodatkowo oświetlono, a ogrodzenie poddano renowacji.

Firmą, która odpowiadała za prace budowlane, była firma Global. Całkowity koszt inwestycji wyniósł nieco poniżej 600 tysięcy złotych.