Przełom na ulicy Owocowej – asfaltowanie na wyciągnięcie ręki, ale pogoda stanowi wyzwanie

Przełom na ulicy Owocowej – asfaltowanie na wyciągnięcie ręki, ale pogoda stanowi wyzwanie

Rozległe prace budowlane na Nowym Mieście są o krok od kolejnego kamienia milowego. Wykonawca jest gotów zastosować asfalt na kluczowym odcinku ulicy Owocowej, co ułatwi dojazd do dworcowego wiaduktu. Jednakże, początek tego etapu jest uzależniony od warunków atmosferycznych.

Ciekawi mieszkańcy miasta zwrócili się do Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina, na forum „Piotr Krzystek na mieście” pytając o planowane otwarcie przejazdu przez rondo. Prezydent przyznał, że aktualna pogoda może stanowić przeszkodę.

„Pod względem technicznym, mamy wszystko przygotowane do położenia masy bitumicznej, czyli asfaltu, na znacznej części tej trasy” – wyjaśnił Krzystek. Mówił on o odcinku ulicy Owocowej prowadzącym w dół oraz o przejeździe przez rondo zarówno w lewo (w stronę Mostu Długiego), jak i w prawo (do ul. Kolumba lub głównego wejścia do dworca). „Wszystkie przeszkody zostały usunięte i teraz czekamy na możliwość położenia asfaltu” – dodał prezydent.

Prace remontowe w okolicy dworca stanowią integralną część większego projektu, który obejmuje też modernizację ulicy Kolumba, alei Powstańców Wielkopolskich oraz pętli Pomorzany. Koniec tych prac nie jest jeszcze blisko.

„Termin zakończenia prac, zaplanowany na połowę 2025 roku, jest wynikiem prostych obliczeń. Przebudowa al. Powstańców Wlkp. potrwa co najmniej rok (wynika to między innymi z etapowego prowadzenia robót, aby nie blokować całej ulicy naraz), a ulicę Kolumba planujemy otworzyć dla ruchu tramwajowego pod koniec trzeciego kwartału 2024 roku. Niektóre prace będą realizowane jednocześnie na obu ulicach, ale zostaną tak zaplanowane, aby zawsze zapewnić dostęp do obsługi mieszkańców tego rejonu miasta” – wyjaśnił Marcin Wiśniewski, wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Infrastruktury.