Premiera pierwszej solarnej stacji ładowania hulajnóg w Szczecinie: darmowe korzystanie z porannego słońca

Premiera pierwszej solarnej stacji ładowania hulajnóg w Szczecinie: darmowe korzystanie z porannego słońca

W mieście Szczecin pojawiła się pierwsza stacja ładowania dla hulajnóg napędzana energią słoneczną, której użytkowanie jest całkowicie darmowe. Ta innowacyjna instalacja znajduje się na terenie Liceum Ogólnokształcącego nr 4 i ma rozpocząć swoją działalność w najbliższym czasie.

Michał Wilkocki, doradca prezydenta miasta ds. polityki miejskiej cieszy się, że po latach starań udało się przekonać firmę Seedia do realizacji tego projektu na terenie Szczecina. Przewiduje on, że docelowo w mieście powstanie dwadzieścia takich stacji ładowania. Dodatkowo podkreśla, że proces ładowania zaczyna się już z pojawieniem się pierwszych promieni słońca i jest bezpłatny dla użytkowników.

Nadchodzące dni to czas, kiedy stacja usytuowana przy ul. św. Kingi ma rozpocząć swoje funkcjonowanie. Za całość projektu odpowiada firma Seedia, która uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych na kwotę ponad 2,5 mln zł. Istotnym szczegółem jest fakt, że korzystać z tej stacji ładowania mogą wyłącznie właściciele prywatnych hulajnóg.

Michał Wilkocki zapewnia, że każda stacja będzie wyposażona w zabezpieczenia antykradzieżowe. Obecnie trwają prace nad ustaleniem lokalizacji kolejnych stacji, ale większość z nich ma zostać zlokalizowana przy stacjach Bike_S.