Przebudowa torowiska na Nowym Mieście: Ulica Owocowa czeka na asfalt, ale pogoda stanowi wyzwanie

Przebudowa torowiska na Nowym Mieście: Ulica Owocowa czeka na asfalt, ale pogoda stanowi wyzwanie

Rewolucja torowa na Nowym Mieście w Szczecinie jest już na armatnim etapie. Na jednym z kluczowych odcinków – ulicy Owocowej – wykonawca jest gotowy do położenia warstwy asfaltu. Jedyna przeszkodą jest niekorzystna aura, która utrudnia finalizację tych prac. Gdy skytejsza pogoda pozwoli na realizację tego zadania, mieszkańcy będą mogli bezproblemowo korzystać z przejazdu ulicą Owocową aż do ronda znajdującego się pod wiaduktem dworcowym.

Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, odpowiadając na pytania internautów z grupy „Piotr Krzystek na mieście” dotyczące terminu otwarcia przejazdu przez to rondo, podkreśla, że nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza ze względu na aktualne warunki pogodowe. Zauważa jednak, że na pewnym odcinku drogi wszystko jest przygotowane do ułożenia masy bitumicznej, znanej również jako asfalt. Dotyczy to fragmentu ulicy Owocowej w kierunku Mostu Długiego oraz ulicy Kolumba i głównego wejścia do dworca. Wszystkie przeszkody na trasie zostały zlikwidowane, a wykonawca jest gotowy do położenia asfaltu, czekając na korzystniejsze warunki pogodowe.

Prace przy dworcu są jednym z elementów większego projektu, który obejmuje przebudowę ulicy Kolumba, alei Powstańców Wielkopolskich i pętli Pomorzany. Jednak na zakończenie tych prac przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Marcin Wiśniewski, wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Infrastruktury wyjaśnia, że termin ukończenia prac, planowany jest na połowę 2025 roku. Jest to wynik prostej matematyki, biorąc pod uwagę, iż sama przebudowa al. Powstańców Wlkp. zajmie co najmniej rok, a ulica Kolumba ma być oddana do ruchu tramwajowego pod koniec trzeciego kwartału 2024 roku. Choć część prac będzie się pokrywała na obu ulicach, będą one tak zaplanowane, aby zawsze zapewnić dostępność dla mieszkańców regionu.