Bezpieczeństwo przedszkolaków – spotkanie z funkcjonariuszami policji

Bezpieczeństwo przedszkolaków – spotkanie z funkcjonariuszami policji

W ramach spotkania edukacyjnego z funkcjonariuszami Komisariatu Miejskiego Policji, dzieci w wieku przedszkolnym miały okazję powtórzyć zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Omawiano również sposoby reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Funkcjonariusze podkreślali szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi osobami, zwracając uwagę na konieczność unikania rozmów oraz nie wpuszczania ich do mieszkań.

Spotkanie było także okazją do omówienia i praktycznego przećwiczenia zasad postępowania podczas ataku psa. Włączyli się w to specjaliści od pracy z psami służbowymi – st. sierżant Damian Zawalski i sierżant sztabowy Patryk Binięda. Dzięki ich życzliwości, dzieci miały szansę bliżej poznać psy policyjne „Spin” i „Kałam”.

Zwierzęta te sprawdziły, czy nauka pod kierunkiem mundurowych zaowocowała umiejętnością prawidłowego przyjmowania bezpiecznych pozycji przed agresywnym zwierzęciem. Przedszkolaki wykazały się tutaj pełną kompetencją, zdając „test” z najwyższą oceną.

Podczas kolejnej części spotkania, dzieci dowiedziały się, jak powinny się zachować będąc w pobliżu psa i jak do niego podchodzić. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały rad policjantów, a także zadawały wiele pytań. Z pewnością dużo emocji wzbudziło prezentowanie różnego rodzaju policyjnego sprzętu, który jest niezbędny do wykonywania ich pracy. Na koniec spotkania, młodzi odbiorcy mogli cieszyć się niespodzianką – grą dydaktyczno-ruchową. Całe spotkanie odbywało się w przyjaznej i życzliwej atmosferze.