PGE Group zakończyła rewitalizację Krzywego Lasu, czyniąc go bardziej atrakcyjnym dla turystów

PGE Group zakończyła rewitalizację Krzywego Lasu, czyniąc go bardziej atrakcyjnym dla turystów

W pobliżu Nowego Czarnowa, wśród słynnych krzywych sosen, PGE Group właśnie zakończyła swój projekt mający na celu poprawienie doświadczeń turystów odwiedzających Krzywy Las. W tym niepowtarzalnym miejscu, które znane jest na całym świecie i o którym pisało m.in. National Geographic, można teraz znaleźć więcej ławek do odpoczynku, kolorowe tablice informacyjne czy kosze na śmieci.

Krzywy Las składa się z około 100 niesamowicie ukształtowanych sosen. Każde drzewo ma unikalny kształt, z pniem zakręcającym tuż nad ziemią pod prawie 90-stopniowym kątem i wyginającym się ku górze w szeroki łuk. Wciąż nie wiadomo dokładnie, jak doszło do takiego ukształtowania drzew.

Teraz jednak turyści mogą dowiedzieć się więcej o różnych hipotezach dotyczących powstania tego fenomenu bezpośrednio na miejscu. Nowe kolorowe tablice informacyjne zawierają kody QR kierujące do filmów edukacyjnych. Dzięki temu zwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o tajemnicach Krzywego Lasu.

Zbigniew Kajdanowski, prezes zarządu Fundacji PGE, powiedział: „W ramach projektu rewitalizacji stworzyliśmy rozwiązania umożliwiające zwiedzanie Krzywego Lasu, podkreślając jego najpiękniejsze partie przy jednoczesnym zachowaniu ochrony jego naturalnych wartości”.

Warto zauważyć, że zaangażowanie w ten projekt jest ściśle lokalne. Krzywy Las rośnie tuż obok Zespołu Elektrowni Dolna Odra, należącego do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

Dodatkowo, wcześniej posadzono około 1000 sadzonek w okolicy, co ma na celu powiększenie obszaru Krzywego Lasu. Realizacja projektu odbywała się we współpracy z Gminą Gryfino, Nadleśnictwem Gryfino oraz przy wsparciu Fundacji PGE.