Mężczyzna jadący pod wpływem narkotyków i bez ważnego przeglądu technicznego zatrzymany przez szczecińską policję

Mężczyzna jadący pod wpływem narkotyków i bez ważnego przeglądu technicznego zatrzymany przez szczecińską policję

Rzekomo 35-letni mężczyzna, pochodzący z powiatu stargardzkiego, poruszał się pojazdem bez aktualnych badań technicznych. Znajdował się również pod działaniem środków odurzających, które miał przy sobie w samochodzie. Kierowca ten już wcześniej utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego w Szczecinie pełniący służbę nocną na terenie miasta, zauważyli kierującego Fordem Mondeo. Widząc funkcjonariuszy, mężczyzna zdecydował się na gwałtowne zawrócenie i przyspieszenie.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu go w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Widać było, że 35-latek jest zdenerwowany i pobudzony, co zaintrygowało policjantów i wzbudziło ich podejrzenia co do możliwości bycia pod wpływem substancji psychoaktywnych. Jednakże, kierowca zapewniał, że jeśli zażył jakiekolwiek środki odurzające, to robił to nieświadomie.

Podczas przeprowadzanej kontroli, za siedzeniem kierowcy funkcjonariusze znaleźli szklany pojemnik z białym proszkiem. Sam zainteresowany stwierdził, że substancja ta wygląda na amfetaminę, jednak nie wie skąd ta pochodzi i jak znalazła się w jego samochodzie.

Przeprowadzone początkowe badanie znalezionej substancji potwierdziło, iż jest to rzeczywiście amfetamina. 35-latek znajdował się pod jej wpływem. Policjanci ustalili również, że pojazd mężczyzny nie posiada ważnego badania technicznego.

35-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Przedstawiono mu zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków oraz braku ważnych badań technicznych pojazdu. Zgodnie z procedurą, mężczyzna ten utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów.